Výstava včela

Výstava Včela kouzelnice hmyzí říše – 23. června – 8. září 2017 - malá výstavní místnost v budově muzea vedle kostela

Vernisáž – 22. června 2017 v 16 hodin

Přijďte si vyzkoušet včelařskou kuklu, zatočit si klikou medometu, prohlédnout si různé druhy úlů, vybavení pro včelaře nebo jen ochutnat poctivý med či medovinu. Kromě jiného se dozvíte, co se v temnotě úlu vlastně odehrává (od základní anatomie včely, přes chování včel až po výsledné včelí produkty). Přislíbeny jsou rovněž komentované prohlídky se zkušenými včelaři. Výstava se koná u příležitosti 90. výročí založení včelařského spolku v Rokycanech.

(malá výstavní místnost v budově muzea vedle kostela)

Přednáška Včelí produkty a apiterapie – 29. června 2017 od 17 hodin - výstavní sál v ul. Josefa Knihy 146

přednáší MUDr. Jiří Brožek z Černošic

Včelí produkty se v léčbě využívají od pradávna a v poslední době je opět objevujeme, byť třeba jen ve formě podpůrné léčby. A že toho včely pro nás umí udělat hodně.

Med se tradičně využívá při zánětech horních cest dýchacích i při kašli. Působí proti nespavosti, zlepšuje trávení, posiluje srdce… Antibakteriální a desinfekční účinky propolisu zase využijeme v boji proti plísním i bradavicím. Propolisovou tinkturou se můžeme vypořádat s afty či kloktáním s bolestí krku. Mateří kašičku doceníme především v kosmetice. V neposlední řadě med obsahuje řadu minerálů a vitamínů a jeho konzumace nezpůsobuje další chuť na sladké jako je tomu u cukru. Tedy dost důvodů, proč produkty od včel vyzkoušet.