Pomáháme potřebným, pomozte i Vy

Nemocná Kačenka trpí cystickou fibrózou.  Pomozte i Vy k její léčbě.

Naše neteř Kačenka, které v dubnu bude 5 let, trpí genetickou nevyléčitelnou nemocí CYSTICKÁ FIBRÓZA (http://www.novorozeneckyscreening.cz/pece-o-dite-cf). Je to celoživotní omezení, průměrný věk dožití cca. 33 let, i když teď už jsou předpovědi příznivější. Švagrová nemůže pracovat, protože Kačenka má přes zimu zakázanou školku (každá prodělaná chřipka, nedej bože zápal plic ji krátí život), na jaře a v létě sice chodit do školky může, ale jen od 8-12h, spát "PO O" nesmí kvůli zvýšenému riziku nákazy ve spánku a po týdnu návštěvy školky je většinou opět nemocná. Nyní se situace ještě stížila, protože celodenní inhalace, cvičení, odsávání hlenů, podávání léků, atd. zřejmě bylo na sestru s manželem moc a nyní jsou v rozvodovém řízení. A věřte nebo ne, náš stát se opět zachoval parádně, sestře vypočítal dávky ve výši cca. 3500,-Kč. Bydlí u rodičů a my se společně snažíme se o ně postarat. Je to obtížné, léčba je finančně náročná.
Chtěla bych vás poprosit o 2 věci.
Pokud by někdo měl krásné kousky ve vel. 110 nebo 116, které byste už nevyužily a které byste buď chtěly prodat za směšný peníz nebo darovat, byl bych vám moc vděčná.
Ale především žádám o druhou věc, jestli někdo nemáte zkušenosti s naším sociálním systémem, můžete nám poradit, jak získat pro švagrovou a Kačenku nějaké větší peníze? Kačenka u prarodičů, kde nyní bydlí, nemá svůj pokojíček, svůj klid, místo, které potřebuje každá malá holčička. Chceme jim tedy nějak zkusit sehnat bydlení.

Děkuji Vám moc, pokud budete chtít cokoliv poslat, pak prosím na adresu: Jana Kubalová, Třebízského 34, 337 01 Rokycany. Vše předám. Kdyby náhodou chtěl někdo poslat nějaké penízky, napište sz, děkuji.

Za případné sdílení vám předem děkuji.